Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

Keith Jarrett

The Koln Concert

The Koln Concert image
Galeria okładek

ZamknijGaleria okładek

Keith Jarrett - The Koln Concert 01. Part I (26:02) , 02. Part II a (14:54), 03. Part II b (18:13) 04. Part II c (6:57)
  • Keith Jarrett - piano
Add to Basket

199.00 PLN

Ultimate HQCD:

Nr kat.: UCCE9385
Label  : UNIVERSAL (Japan)
Nośnik w tej chwili niedostępny.

Ultimate HQCD:

Nr kat.: UCCE9336
Label  : UNIVERSAL (Japan)

Ciekawe, jak zabrzmi na tym nośniku...

Koncert zarejestrowany w 1975 w Köln Opera House jest jednoznacznie postrzegany przez krytykę: to dzieło, które umieścić należy na tym samym poziomie co Bitches Brew, Kind of Blue, Take Five, A Love Supreme czy niektóre realizacje Grovera Washingtona Jr. Klasyka jazzu. To niewątpliwie dowód najwyższej aktywności twórczej Jarretta. Jego artystyczny manifest. Wyznanie wiary jazzu tradycyjnego, fussion, jazz-rocka, awangardy. Jest Jarrett demiurgiem sprawiającym, że świat improwizacji i awangardy został wzbogacony o nutę liryzmu i spokój. Każdy dźwięk, oddech, westchnienie i krzyk artysty tworzą z muzyką jednorodną całość. To nowa rzeczywistość. Każdy, kto przeżyje ten koncert, kto podda się jego atmosferze - już nigdy nie spojrzy na muzykę tak, jak dotychczas. Medytacja i eksplozja siły życia, zaduma i pewność porozumienia ze światem. Ileż w tej muzyce optymizmu! Nie znają Państwo tej płyty? Boże, ile tracicie każdego dnia!!! *******


Tekst alternatywny


Najnowszy (2016) format płyt CD, pozwalający w stopniu dotychczas niespotykanym przekazywać oryginalne, naturalne brzmienie zapisu studyjnego. Płyty UHQCD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Format opracowało znane japońskie laboratorium rekonstrukcji i masteringu dźwięku Memory-Tech Co., Ltd.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: