Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

John Coltrane, Red Garland, Paul Chambers, Arthur Taylor

Soultrane

John Coltrane - Soultrane 01. Good Bait (12:11) 02. I Want To Talk About You (10:57) 03. You Say You Care (6:18) 04. Theme For Ernie (4:59) 05. Russian Lullaby (5:34)
  • John Coltrane - alto saxophone
  • Red Garland - piano
  • Paul Chambers - bass
  • Arthur Taylor - drums
Add to Basket

119.00 PLN

SHM-CD:

Nr kat.: UCCO5504
Label  : UNIVERSAL (Japan)

Sesja nagraniowa z 1958r. stała się jedną z najbardziej czczonych albumów jazzowych, jakie kiedykolwiek powstały. Zwróćcie Państwo proszę uwagę na wyraźnie naznaczony saksofon Coltrane’a i wręcz perfekcyjnie brzmiący fortepian Garlanda na tym właśnie SACD! Zgranie pomiędzy Coltranem a triem Reda Garlanda jest wręcz niewiarygodne. Była to druga i najlepsza z sesji, jakie odbył ten szczególny kwartet.(Fani jazzu z pewnością pamiętają równie wielką muzykę, jaką stworzył kwartet, w tym samym czasie, z Milesem Davisem). Album składa się z pięciu klasycznych utworów, poprzez szybki, w tempie „na złamanie karku” „Russian Lullaby”, po sączące się ballady : „I Want To Talk About You” i „Theme For Ernie” oraz swawolny, w średnim tempie „Good Bait”. Tej płyty po prostu nie można nie mieć!!! (BL).


Tekst alternatywny


Płyty SHM-CD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Gwarantują niespotykaną wcześniej analogową jakość brzmienia, odwzorowują wszystkie walory taśmy-matki. Zdaniem specjalistów - ten nośnik i ta technologia najlepiej - bo natywnie, przenosi na krążek CD wszystkie walory nagrania analogowego.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: