Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

John Coltrane, Jimmy Garrison, McCoy Tyner, Elvin Jones

A Love Supreme

John Coltrane - A Love Supreme 01. Acknowledgement - A Love Supreme Part 1 (7:46) 02. Resolution - A Love Supreme Part 2 (7:22) 03. Pursuance / Part 4: Psalm - A Love Supreme Part 3 (17:54)
  • John Coltrane - alto saxophone
  • Jimmy Garrison - double bass
  • McCoy Tyner - piano
  • Elvin Jones - drums

Produkt w tej chwili niedostępny.

UHQCD - dotknij Oryginału - MQA (Master Quality Authenticated)

“A Love Supreme” to jedna z najważniejszych płyt w dorobku Johna Coltrane'a. Recenzje, które publikowano tuż po ukazaniu się płyty - były porywające. Celowały w nich tak prestiżowe magazyny jak Downbeat, Jazz Hot, Jazz Podium i Swingjournal. Podkreślano pierwiastek religijny w całej twórczości Coltrane'a. Wiara pozwoliła mu na osiągnięcie niespotykanej głębi odczuć zarówno w życiu jak i poziomu intensywności w tworzeniu muzyki. Czterdziestominutowa sesja, która prowadzi Coltrane, jej wielka intensywność świadczy o nadzwyczajnym zgraniu całego kwartetu. "A Love Supreme" odegrało szczególną rolę w kształceniu pokoleń saksofonistów, stało się nagraniem wzorcowym i niedoścignionym. UHQCD oznacza Ultimate High Quality Compact Disc. Najnowszy (lipiec 2018) materiał chroniący warstwę nośną płyt kompaktowych, opracowany przez specjalistów z Japonii i Hong Kongu. Na krążki tych płyt nanoszona jest cienka warstwa z monomerów oraz wypełniacza. Warstwa ta nie stanowi bariery dla światła lasera. Promień lasera jakby nie dostrzega owej warstwy ‘fotopolimeru’, a więc nie ulega rozproszeniu, załamaniu, odbiciu. Promień sięga po czysty sygnał i w takiej, nieskazitelnej postaci wraca z nim do źródła. Zdaniem specjalistów – to najwierniejszy z dotychczasowych sposobów na przeniesienie analogowych walorów taśmy matki na płytę CD. Dziś. Płyty UHQCD są dodatkowo kodowane jako MQA (Master Quality Authenticated). Wystarczy wyprowadzić sygnał cyfrowy z cyfrowego wyjścia odtwarzacza CD lub wcześniej zgranego strumienia danych z serwera muzycznego i podać go do odpowiedniego konwertera MQA DA by wygenerować z danych umieszczonych na tej CD 24-bitowy sygnał z częstotliwością próbkowania do 352 kHz. Do wyprodukowania limitowanej serii płyt UHQCD wykorzystano dane DSD z jednowarstwowych płyt SACD (One Layer), wydanych przez Universal Japan w poprzednich latach. Wydania te stanowią szczytowe osiągnięcie fonograficzne ostatnich lat. Niestety, dostępne wyłącznie dla posiadaczy odtwarzaczy SACD. Płyty UHQCD są idealnym rozwiązaniem dla melomanów, którzy nie mają playerów SACD, a chcieliby delektować się jakością legendarnych już japońskich SACD One Layer. Płyty UHQCD - w naszej ofercie

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: