Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

ClearAudio

Cartridge Alignment Gauge - uniwersalny przyrząd do ustawiania geometrii wkładki i ramienia

Instrukcja obsługi: 1. w nowym gramofonie - osadzamy ramię i poziomujemy je na wysokości wskazanej pzrez producenta z zachowaniem zasady idealnej równoległości ramienia do powierzchni talerza. Mocujemy luźno wkładkę pamiętając, by jej grot był osłonięty. 2. ustawiamy teraz typową dla wkładki siłę nacisku igły na płytę. 3. osadzamy przyrząd na trzpieniu osi talerza pamiętając, aby wcześniej wybrać właściwą dla ramienia skalę. Robimy to odkręcając płytkę podstawy przyrządu i mocujemy ją ponownie, jeśli skala odpowiadająca długości ramienia jest po stronie prawej talerza. Po przeciwnej stronie przyrządu znajduje się śruba, której zaostrzony koniec umieszczamy dokładnie w środku osi podstawy ramienia (tzw. pivot). pivot 4. Opuszczamy ramię nad siatką podstawki przyrządu tak, aby grot igły znalazł się dokładnie w wytłuszczonym punkcie pomiarowym. Aby uzyskać ten efekt trzeba będzie niekiedy obrócić wkładkę w jedną ze stron, wysunąć ją lub wsunąć. Jeśli grot trafia w punkt pomiarowy - lejko dokręcamy plastikowe śruby mocujące. 4. Teraz patrząc z góry, licujemy ściankę przednią wkładki z liniami siatki pomiarowej. Można ułatwić sobie to zadanie przyklejając rysik grafitowy z automatycznego ołówka do czołowej ścinki wkładki. Ów wystający rysik pozwoli z większą dokładnością wyregulować wkładkę. pivot 5. Ponownie sprawdzamy nacisk igły na płytę. Zgadza się ? Geometria ustawiona! pivot
  • ClearAudio - akcesoria
Add to Basket

1410.00 PLN

przyrząd:

Nr kat.: AC005/IEC/Black
Label  : ClearAudio
Add to Basket

1410.00 PLN

przyrząd:

Nr kat.: AC005/IEC/Silver
Label  : ClearAudio

Jedyny na rynku, tak wszechstronny i właściwy do każdego typu gramofonu!

Trzy są najważniejsze zagrożenia dla grota każdej wkładki gramofonowej: - niewłaściwy nacisk na płytę, - źle ustawiony antiscating, - i najgorsze – niewłaściwie osadzona wkładka. Co przez to rozumiem? Odwołując się do sfery samochodowej – nie tylko źle wyważone koła, ale nade wszystko – fatalna ich geometria. Po kilkuset kilometrach jazdy tak źle wyregulowanym autem – bywa – opona nie nadaje się do dalszego użytku. Jeśli grot igły trafia w rowek pod niewłaściwym kątem, nie dość, że źle odczytuje dźwięk, to: - niszczy płytę, - sam ulega nadmiernemu zużyciu. Aby rzeczywiście pozostawać w przekonaniu, że płyta winylowa jest najlepszym nośnikiem dźwięku na świecie, nie wystarczy doskonały gramofon, świetne winyle, cudny tor odsłuchowy. Wszystko to może całkowicie stracić swojej znaczenie, jeśli właśnie igła będzie niewłaściwie osadzona i wypoziomowana. Cartridge Alignment Gauge Ten przyrząd pozwoli Państwu z dokładnością wręcz mikroskopową przeprowadzić wszelkie regulacje. Podstawka przyrządu zawiera cztery skale, odpowiednie dla długości ramienia naszego gramofonu. Możemy więc stosować go do ramion o długości od 7.9 inch (200 mm) do 15.7 inch (400 mm). Jest to jedyny znany mi przyrząd, który realizuje wszystkie wskazania norm europejskich w zakresie standardów odtwarzania płyt gramofonowych starych i nowej generacji.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: