Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

Greg Cohen

Way Low

Greg Cohen - Way Low 01. Way Low (7:43) 02. B & W (3:13) 03. Salta Montes (6:27) 04. Lazurite (8:35) 05. Creole Rhapsody (5:23) 06. Beheading Your Way (2:21) 07. Octaboo (5:52) 08. So Sorry, Please (3:38) 09. For Mica (5:44)
  • Greg Cohen - double bass

Produkt w tej chwili niedostępny.

Greg Cohen był basistą w formacji Johna Zorna "Masada". W ciągu pięciu lat wspólnego muzykowania potwierdził, że jest jednym z najlepszych wirtuozów tego instrumentu na świecie. Swojej aktywności nie ograniczał jednak tylko do muzykowania. Był m.in. aranżerem i producentem jednej z najlepiej sprzedających się płyt na świecie w 1966 roku - albumu Madeleine Peyroux. Był także przez ostatnią dekadę dyrektorem muzycznym Toma Waitsa. Jedną z cech podkreslanych przez krytyków analizujących karierę Cohena jest jego fantastyczna umiejętność łączenia dokonań przeszłości z wyzwaniami muzycznymi przyszłości. Do nagrania tej płyty Cohen zaprosił najlepszych współczesnych muzyków jazzowych, m.in.: trębacza Dave Douglasa i saksofonistę Scotta Robinsona. Na zawartość płyty złożyły się dwa standardy Ellingtona: "Way Low" z roku 1919 oraz "Creole Rhapsody" z 1931 roku, a także kompozycja Buda Powella "So Sorry, Please" na fortepian, bass i perkusję. Poza tym sześć niezwykle barwnych i oryginalnych kompozycji Cohena, potwierdzajacych jego umiejętność łączenia dawnego z nowym.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: