Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

New York Art Quartet

35th Reunion

New York Art Quartet - 35th Reunion 01. A Meeting of Remarkable Journeys (6:48) 02. Reentering (14:00) 03. Llanto del Indio (7:59) 04. VG's Birthday Jamboree (8:43) 05. Visiting Ogun (4:16) 06. Perceiving Passerby's (4:10) 07. Seek Light at Once (10:34) 08. Music's Underwear (10:32)
  • New York Art Quartet - quartet

Produkt w tej chwili niedostępny.

Panowie Milford Graves, Roswell Rudd, John Tchicai, Reggie Workman, Amiri Baraka postanowili po latach reaktywować ten legendarny już zespół. New York Art. Quartet – bo o nim właśnie mówimy - pierwszego nagrania dokonał w 1964 roku dla wytworni ESP. Był prekursorem estetyki, która w pewnym sensie zapoczątkowała styl free jazzowy. Muzycy to znakomici, tworzący wspaniale zgraną grupę!!! Przedstawmy ich więc pokrótce - Rudd to awangardowy puzonista, który rozpoczynał karierę od gry w zespołach dixielandowych, przez co do dzisiaj jego sposób gry nie stracił nic z ulicznej żywiołowości; Tchicai - duński saksofonista altowy rozpoznawany po gęsto „tkanym” dźwięku; profesor Graves, prawdopodobnie najbardziej twórczy perkusista końca XX wieku oraz basista Workman , który występował z Coltranem, grający z dużym wdziękiem i inteligencją. Do zespołu dołączył również poeta Amiri Baraka (znany jako Leroi Jones), ostatnio oglądany w filmie Warrena Beatty „Bulworth”. Jak widać z powyższego - każdy z panów ma ogromne doświadczenia muzyczne, ich muzyka gwarantuje więc podróż w dzikie i odległe miejsca - zabierz się z nimi koniecznie!!! (BL)