Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

Keith Jarrett

Paris Concert

  • 1. October 17, 1988
  • 2. Wind
  • 3. Blues
  • Keith Jarrett - piano

Produkt w tej chwili niedostępny.

obok KOLN CONCERT - najsłynniejsza płyta Jarretta

Po okresie "kwarantanny", po serii koncertów solowych, Jarrett wrócił do tej formy wyrazu artystycznego, w której - moim zdaniem - wyraża się najpełniej. Materiał zarejestrowany w Paryżu przekonuje do postawy wręcz nabożnej Jarretta wobec solowych kompozycji. Ileż tam atmosfery gospel, ileż dowodów poszukiwania korzeni muzyki, szczególnego uduchowienia w mistycznej zadumie nad skutecznością muzyki w wyrażaniu stanu ducha. Zbliża się tym koncertem jarrett do wielkiego mistyka, Antona Brucknetra, którego muzyczne wizje przestworzy, portretów ducha, przez dziesiątki lat były nieczytelne dla gawiedzi sprawiającej wrażenie, że rozumie muzykę, że potrzebuje jej do życia. Otóż - bzdura! Tylko transcendentna jedność, wejście w istotę Jarretta, pochylonego nad klawiaturą, magiczną przeszkodą (albo przewodnikiem) u wrót świata idei i piękna pozwoli uznać tę muzykę za swoją, by już nigdy się z nią nie rozstawać. Proszę spróbować. To tylko kilkadziesiąt minut, a później - już tylko wieczność!


Tekst alternatywny


Najnowszy (2016) format płyt CD, pozwalający w stopniu dotychczas niespotykanym przekazywać oryginalne, naturalne brzmienie zapisu studyjnego. Płyty UHQCD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Format opracowało znane japońskie laboratorium rekonstrukcji i masteringu dźwięku Memory-Tech Co., Ltd.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: