Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

John Coltrane, McCoy Tyner, Jimmy Garrison, Elvin Jones

A love supreme

John Coltrane - A Love Supreme 01. Acknowledgement - A Love Supreme Part 1 (7:46) 02. Resolution - A Love Supreme Part 2 (7:22) 03. Pursuance / Part 4: Psalm - A Love Supreme Part 3 (17:54)
  • John Coltrane - alto saxophone
  • McCoy Tyner - piano
  • Jimmy Garrison - double bass
  • Elvin Jones - drums
Add to Basket

179.00 PLN

SACD Hybr:

Nr kat.: CIPJ77SA
Label  : Acoustic Sounds

“A Love Supreme” to jedna z najważniejszych płyt w dorobku Johna Coltrane'a. Recenzje, które publikowano tuż po ukazaniu się płyty - były porywające. Celowały w nich tak prestiżowe magazyny jak Downbeat, Jazz Hot, Jazz Podium i Swingjournal. Podkreślano pierwiastek religijny w całej twórczości Coltrane'a. Wiara pozwoliła mu na osiągnięcie niespotykanej głębi odczuć zarówno w życiu jak i poziomu intensywności w tworzeniu muzyki. Czterdziestominutowa sesja, która prowadzi Coltrane, jej wielka intensywność świadczy o nadzwyczajnym zgraniu całego kwartetu. "A Love Supreme" odegrało szczególną rolę w kształceniu pokoleń saksofonistów, stało się nagraniem wzorcowym i niedoścignionym. John Coltrane - w naszej ofercie

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: