Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

He Xun Tian

Para Mita

  • He Xun Tian - artist

Produkt w tej chwili niedostępny.

jak Himalaje wysokie, jak niebo nieskończone!


>> Płyty XRCD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Gwarantują niespotykaną wcześniej analogową jakość brzmienia, znakomitą scenę i wyjątkową przejrzystość oraz kolorystykę dźwięku. <<<


Po wielkim sukcesie płyty DADAWA, He Xun Tian postanowił jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicze i jakże w czasie odległe źródła muzyki Dalekiego Wschodu, Chin, Tybetu i muzyki cywilizacji Zachodu. W najnowszym projekcie PARA MITA pokusił się o jeszcze pełniejszą homogenizację tych, wydawać by się mogło, zupełnie nieprzystawalnych do siebie estetyk i poetyk muzycznych. Pretekstem do powstania tej płyty była wyjątkowa uroczystość ponownego otwarcia pagody Lei-Feng w prowincji Hang-Zhou. Zburzona w 1923 roku na nowo otworzyła swoje podwoje w roku 2002. I ten moment, tak ważny dla życia duchowego cywilizacji chińskiej musiał być utrwalony także dziełem muzycznym, dziełem odwołującym się do tradycji, do lat, w których pagoda została zbudowana i kiedy - także przy dźwiĘkach muzyki - była uroczyście otwierana. A rzecz miała miejsce w roku 975! Ponad tysiąc lat temu. Jeśli pamiętają Państwo klimat i muzykę filmu "Dom latających sztyletów", to na tej płycie znajdą PańStwo motywy i pomysły o wiele bardziej jeszcze rozwinięte od tam zaprezentowanych. I jeszcze jedno - to nie jest płyta do odtwarzania na małym sprzęcie. Są tu chwile w muzyce tak wielkie, jak wysokie są Himalaje, jak długa jest historia Chin, jak dalece piękne może być przenikanie się światów, myśli, wiekowych uderzeń zegara wszech czasu!

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: