Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

DVORAK, SMETANA, WEINBERGER, Chicago Symphony Orchestra, Fritz Reiner

New World Symphony / Carnival Overture/ Bartered Bride Overture

New World Symphony / Carnival Overture/ Bartered Bride Overture image
Galeria okładek

ZamknijGaleria okładek

  • 1-4. Dvorak: Symphony No. 9 in E Minor, Op. 95 ''From the New World''
  • 5. Carnival Overture, Op. 92
  • 6. Smetana: The Bartered Bride: Overture
  • 7. Weinberger: Schwanda: Polka and Fugue
  • Fritz Reiner - conductor
  • Chicago Symphony Orchestra - orchestra
  • DVORAK
  • SMETANA
  • WEINBERGER

Produkt w tej chwili niedostępny.

LIVING STEREO - NAJLEPSZE NAGRANIA W DZIEJACH FONOGRAFII!

Dlaczego? ** Bo to jedna z najwspanialszych kompozycji w dziejach ludzkości - jeśli ktoś z Państw NIGDY nie słuchał klasyki - tę kompozycję ? New World Symphony - pokocha jak najwspanialsze bajki Andersena! Jest ona tak narracyjna, tak pobudza wyobraźnię, a każde muzyczne zdanie jest w niej napisane w języku zrozumiałym dla każdego, bez względu na szerokość i długość geograficzną.
** Bo jest to płyta z serii LIVING STEREO - a więc zbioru najlepiej nagranych płyt w dziejach fonografii.
** Bo gra Chicago Symphony pod kongenialnym Reinerem - jednym z nielicznych dyrygentów, który w każdej sekundzie pokazywał słuchaczom, że ta wielka rzesza muzyków jest jak elementy wzoru alchemicznego - Reiner pokazywał każdy instrument na tle wszystkich i jednocześnie prezentował całą orkiestrę, która nie przesłoniła żadnego z tworzących ją instrumentów.

A tak po prostu - strasznie lubię tę symfonię. I mogę ją zanucić w całości. W tempie i z reinerowską dynamiką! Proszę spróbować! Reiner and Chicago capture the passion and nobility of this popular symphony and make it seem newly-minted. In this new DSD remastering, the strings soar, the brasses blaze with brilliance, and the infamous lyrical English horn solo ("Goin’ Home") will linger long in memory. These are original two-track and three-track recordings. In multichannel SACD, the music will be heard only from the front left and right channels (in the case of two-track) and from the front left, center and right channels (in the case of three-track).

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: