Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

David Murray, Jack Dejohnette

In Our Style

David Murray & Jack DeJohnette - In Our Style 01. In Your Style (6:16) 02. Tin Can Alley (5:40) 03. Both Feet On The Ground (5:10) 04. The Dice (8:18) 05. Pastel Rhapsody (6:39) 06. Great Peace (6:49) 07. Kalimba (5:37)
  • David Murray - saxophone
  • Jack Dejohnette - drums
Add to Basket

99.00 PLN

CD:

Nr kat.: DIW819
Label  : DIW - Japonia

Klasyczny i przyjacielski duet stworzyło dla tego nagrania dwóch wielkich i płodnych muzyków nowoczesnego jazzu, David Murray i Jack DeJohnette. Pracowali już razem w zespole Jacka – „Special Edition”. Na tej płycie przedstawiają nam własne kompozycje oraz dwie napisane przez Butcha Morrisa. David Murray grający na saksofonie tenorowym i klarnecie basowym umiejętnie prowadzi dialog, w pięciu utworach, z perkusistą Jackiem DeJohnettem. Natomiast w dwóch pozostałych dołącza do nich basista Fred Hopkins. W grze duetu/tria słyszymy różnorodność nastrojów tworzonych w głównej mierze przez wysunięte na plan pierwszy ogniste solówki Murray. W tym zdecydowanie awangardowym graniu, które z pewnością roznieci w nas ogień, są również łagodne i melodyjne momenty – pisał Scott Yanow, z którym ja (BL) całkowicie się zgadzam.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: