Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

BRAHMS, Chicago Symphony Orchestra, Fritz Reiner

Violin Concerto in D, Op. 77

AC819 Heifetz, Reiner conducting Chhicago Symphony Orchestra Brahms Violin Concerto in D, Op. 77 01. Allegro non Troppo (19:18) 02. Adagio (8:23) 03. Allegro Giocoso, Ma non Troppo Vivace (7:29)
  • Chicago Symphony Orchestra - orchestra
  • Fritz Reiner - conductor
  • BRAHMS
Add to Basket

99.00 PLN

CD:

Nr kat.: AC819
Label  : RYCO

Extended High Definition Mastering 2

Wrażenie z odsłuchu analogowych zapisów z połowy XX wieku jest dojmujące. Są tak świeże, tak energetyczne, jakby powstały przed chwilą... Otóż bzdura! Dziś nikt nie potrafi tak nagrywać, nie ma tak doskonałego sprzętu, a nade wszystko – nie ma słuchaczy, którzy wymagają, żądają takich nagrań! Zastanawiam się, w jakim stopniu nagrania te zestarzały się technicznie, zdegradowały? Stan taśmy, poziom „namagnesowania” warstwy nośnej... Inny aspekt – gdzie są magnetofony i głowice, które nie uronią ani kropli z tego matczynego źródła magnetycznego? A co będzie za kolejne lat 70? Produkujemy dziś biliony magnetycznych zapisów i nośników – wątpię aby przetrwały one dłużej niż papirusy z Kumran. Papier jest - jak się okazuje – najtrwalszym nośnikiem. Taśma magnetofonowa, jak widać, ustawia się niewielkiej od niego odległości. Jej namiastką są ‘na teraz’ te krążki z logo Extended HD2. Robią wrażenie. Usłyszą to Państwo od pierwszych dźwięków. Ale błagam – właśnie do dźwięków proszę przeniknąć, do materii i przestrzeni nimi wypełnionej. Proszę rozpoznać strukturę zapisu, interakcje między instrumentami, głębię. Proszę wejść w ten świat, śmiało, jest przestrzenny! I z niemal pełną dynamiką! Żadnej kompresji! Sezamie, otwórz się! Login: Extended HD2