Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

BARTOK, Herbert von Karajan, Berliner Philharmoniker

Concerto for Orchestra / Music for Strings, Percussion and Celesta

Concerto for Orchestra / Music for Strings, Percussion and Celesta image
Galeria okładek

ZamknijGaleria okładek

Concerto for Orchestra 1. 1st Movement: Introduzione - (Andante non troppo-Allegro vivace) 2. 2nd Movement: Giuoco della coppie - (Allegretto scherzando) 3. 3rd Movement: Elegia - (Andante non troppo) 4. 4th Movement: Intermezzo interrotto - (Aregretto) 5. 5th Movement: Finale - (Pesante - Presto) Music for Strings, Percussion and Celesta 6. 1st Movement: Andante tranquillo 7. 2nd Movement: Allegro 8. 3rd Movement: Adagio 9. 4th Movement: Allegro molto
  • Herbert von Karajan - conductor
  • Berliner Philharmoniker - orchestra
  • BARTOK
Add to Basket

569.00 PLN

SACD Hybr:

Nr kat.: ESSE90082
Label  : Esoteric (Japan)

ESOTERIC - NUMER JEDEN W ŚWIECIE AUDIOFILII I MELOMANÓW - SACD HYBR

Żaden chyba z dyrygentów nie pozostawił tak obfitej dyskografii jak Karajan. To, że Beethovena nagrywał wiele razy, wcale nie znaczy, że czuł się specjalistą, autorytetem w interpretacji dzieł wielkiego symfonika. A to, że nie nagrał wszystkich symfonii Sibeliusa nie oznacza, że niektóre z nich uważał za mało wartościowe. Bartok intrygował Karajana. W jakimś sensie pokrewni kulturowo, skrzyli się wewnętrznie feerią nastrojów i emocji. A każde z nich przedkładali nad inne, by zastąpić je po chwili jeszcze innym. Zaskakująca, przebogata instrumentacja, skarbnica rozwiązań formalnych, twórczość Bartoka stawia wielkie wyzwania. I tylko tak wprawna batuta jak karajanowska potrafi wydobyć z przebogatej materii każdy jej element, tak odrębny lecz zarazem niezwykle zespolony z pozostałymi. Fantastyczne brzmienie Berlińczyków, z okresu jeszcze doskonałej współpracy z Karajanem daje na przykładzie tego nagrania - jak wielkim dobrodziejstwem jest muzyka! Jak wielkim DAREM jest muzyka. Siła wyobraźni i intelektualnego imperatywu, która ją stworzyła przyoblekając w postać prezentowanych tu kompozycji - musiała graniczyć z cudotwórstwem. Są to nagrania, które przez lata stanowić będą dla Państwa źródło nieustannych inspiracji, wprowadzą w świat niedocenianej dotychczas tzw. muzyki klasycznej. Zostaną Państwo oczarowani tą realizacją wizji twórczej, realizacją na miarę wielkości przedstawianego DZIEŁA! Jakość techniczna remasteringu, sygnowana znakiem ESOTERIC - stanowi najwyższą rekomendację dla płyty wzorcowej Nakład każdego tytułu to 1000 egzemplarzy w skali światowej. Płyty nie są wznawiane. Stanowią niezwykle poszukiwany i pożądany cel kolekcjonerów z całego świata.


 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: