Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

Al Di Meola

Tour de Force - Live

 • 1. Elegant Gypsy Suite
 • 2. Nena
 • 3. Advantage
 • 4. Egyptian Danza
 • 5. Race With Devil On Spanish Highway
 • 6. Cruisin'
  • Al Di Meola - guitar

  Produkt w tej chwili niedostępny.

  Blu-specCD - JESZCZE BLIŻEJ ORYGINAŁU!

  Specjaliści rozwiną wszelkie utensylia, zbudują okopy, zgromadzą argumenty a nad ich napakowanymi dynamitem głowami powiewać będzie sztandar: DOBRE TYLKO TO, CO ZNAMY, MAMY I JUŻ. A tymczasem świat gna do przodu, prześciga się w poszukiwaniu drogi do Edenu, do świata muzyki prawdziwej. Pozwólmy więc tym dynamitogłowym zacietrzewieńcom wieść ich buńczuczne spory - a sami - po prostu posłuchajmy. By jednak nie wyjść na całkowitych ignorantów - ograniczmy się do kilku faktów:


  • 1. tradycyjna płyta (jej glass master) tworzona jest przy użyciu czerwonego lasera. Jego światło jest szerokie, niezbyt skoncentrowane i "wycina" na płycie rowki "od miedzy do miedzy"
  • 2. technologia Blu-specCD bazuje na laserze niebieskim, a wiec zdecydowanie skoncentrowanym, precyzyjnym, gęstym. Rowek "wykuwany" tym laserem jest kilkakrotnie węższy od tradycyjnego, a informacje o dźwięku są zapisane precyzyjnie, skrupulatnie, jak u najlepszego księgowego. Poza tym - laser niebieski zapisze na płycie kilkakrotnie więcej informacji niż laser czerwony.

   • Poniżej dwa obrazki "jednej informacji" - dwa kratery: ten z lewej - zrobiony laserem czerwonym a prawy - niebieskim. Lewy - jak nieboże, uklejaniec pierogowy, niekształtny i zwichrowany; prawy - jak z bicza strzelił - poza jakąkolwiek geometryczną niepełnosprawnością. Widać?
    **
    Z lewej strony na górnych i dolnych schematach - kształt i charakterystyka informacji zapisanej metodą tradycyjną; po prawej stronie - w technologii Blu-specCD. **
    Pewnie, że widać. Informacje zapisane na ścieżce laserem czerwonym to jak zupa jarzynowa, przy czym każdy jej składnik na osobnym talerzu i łyżką zbierając je w całość - doświadczamy błogiego uczucia nasycenia. Zupa z lasera niebieskiego - ech! - z jednego garnka, ze wszystkimi składnikami razem, w ich zawiłej, asocjacjo-homogenizacji. I jeden talerz. Które zatem danie Państwu podać?
    I najważniejsze - te płyty nie mają nic wspólnego z płytami Blu-ray! Do ich odczytu nie trzeba żadnych specjalnych czytników. Są akceptowane przez wszystkie typy odtwarzaczy CD! One są jedynie tworzone przy użyciu technologii wykorzystywanej do produkcji Blu-ray! Muzycy: Al Di Meola - huitar Jan Hammer - keyboard Anthony jackson - bass Mingo Lewis - percussion Steve Gadd - drumm Victor Godseh - keabord II

    Tekst alternatywny


    Płyty Bluspec_CD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Gwarantują wybitną projekcję szczegółów, dokładnie odwzorowują zapis oryginału, świetnie ukazują całą architekturę nagrania.

   

  Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: