Rewolucyjna technologia masteringu LPCD45 M2 i to na nośniku HiQualityCD!
Edycja LPCD45_M2 na nośniku HiQuality CD! Numerowana!
Słyszałem ostatnio taki szmonces:
W przedziale dwóch rabich i jeden żyd.
Po kilku godzinach podróży żyd się odzywa:
- Miałem nadzieję, że będę świadkiem rozmowy dwóch wybitnych umysłów, a tu cisza!
Jeden rabi z politowaniem odpowiada:
- Ja wiem wszystko, on wie wszystko, to o czym my mamy rozmawiać?!
Więc - wszyscy wszystko wiedzą.
Tylko, że co jakiś czas pojawia się płyta jak ta. W technologii LPCDm2, na - moim zdaniem - jednym z najlepszych nośników - HiQualityCD. I siedzimy z otwartą gębą. I słuchamy tych dźwięków prostych, pszaśnych i banalnych - a pięknych i niepowtarzalnych, czystych i puszystych, pełnych i okrągłych, jakby ten powtarzany po stokroć sen - stał się nagle jawą.
Po wysłuchaniu tej płyty mogą Państwo kazać mówić do siebie... rabi.
>>> Płyty LPCD45M2 do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Gwarantują niespotykaną wcześniej analogową jakość brzmienia, znakomitą scenę i wyjątkową przejrzystość i kolorystykę dźwięku. <<<
Mercury Living Presence - wytwórnia należąca do koncernu Universal Music, wyodrębniona z założonej w 1945 roku w Chicago grupy Mercury Records.
Mercury zdystansował konkurentów poprzez uruchomienie dwóch wielkich tłoczni płyt winylowych, które pracowały 24 godziny na dobę, dostarczając do sklepów znakomitej jakości płyty w niemal chwile po tym, jak radio nadało koncert lub przebój, wywołując tym samym zainteresowanie Melomanów kupnem płyty z tym nagraniem.
Mercury Living Presense powstała w 1951 roku. Grupa inżynierów postanowiła nagrywać orkiestrę symfoniczną przy użyciu jednego mikrofonu. Wtedy właśnie, przy współp[racy z Minneapolis Symphiony Orchestra oraz kierującym nią Antalem Doratim zrealizowano najsłynniejsze, niezwykle poszukiwane do dziś i niedoścignione w jakości technicznej nagrania rodzącej się epoki analogowej. Piersze miejsce wśród tych nagrań zajmuje jednak cykl miniatur Modesta Mussorgskiego, zorkiestrowanych przez Ravela - Obrazki z wystawy (Pictures at an Exhibiution), które dla Mercurego nagrał Rafael Kubelik. Nagrania dokonano przy użyciu jednego mikrofonu monofonicznego. I to nagranie uważa się za absolutny wzorzec kunsztu inżynierii dźwięku. Nigdy później nikomu nie udało się dokonać nagrania konkurencyjnego, choć wielu nadal próbuje. Często z bardzo dobrym skutkiem.
Na liście medalowej Mercury Living Presence znajduje się także uwertura Czajkowskiego "1812" czy pełne nagrania baletów tegoż kompozytora.
Jeśli dziś ktoś chce poznać, co znaczy, na czym polega istota dźwięku analogowego, jak definiowany jest standard high-endu w technice nagraniowej - winien obok płyt Living Stereo posłuchać nagrań z katalogu Mercury Living Presence.