Ta strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) do poprawnego działania. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Zamknij.

Logowanie

LISZT, CHOPIN, Fujiko Hemming

La Campanella

  • 01. ため息(3つの演奏会用練習曲 S.144-3)(リスト) Un Sospiro(3Etudes de Concert S.144-3)
  • 02. ラ・カンパネラ(パガニーニによる大練習曲 S.141-3) La Campanella(Grandes etudes de Paganini S.141-3)
  • 03. 小鳥に説教するアッシジの聖フランシス(伝説 S.175-1)(リスト) St.Francois d'Assise, la predication aux oiseaux(Legendes S.175-1)
  • 04. 愛の夢 第3番 変イ長調 S.541-3 Liebestraum No.3 in A flat major S.541-3
  • 05. 泉のほとりで(巡礼の年 第1年「スイス」 S.160-4) Au Bord d'une Source(Annees de pelerinage,lere annee "SUISSE" S.160-4)
  • 06. ます(シューベルト歌曲トランスクリプション S.564) Die Forelle
  • 07. ハンガリー狂詩曲 第2番 嬰ハ短調 S.244-2 Hungarian Rhapsody No.2 in C sharp minor S.244-2
  • 08. ノクターン 第2番 変ホ長調 作品9の2 Nocturne No.2 in E flat major Op.9-2
  • 09. エチュード 第1番 変イ長調「エオリアン・ハープ」 作品25の1 Etude No.1 in A flat major"Aeolian Harp"Op.25-1
  • 10. エチュード 第7番 嬰ハ短調 作品25の7 Etude No.7 in C sharp minor Op.25-7
  • Fujiko Hemming - piano
  • LISZT
  • CHOPIN

Produkt w tej chwili niedostępny.

Ingrid Fuziko Hemming... Taki tytuł mógłby nosić film. Szczególny. Wzruszający i nostalgiczny. Oczywiście - pełen muzyki. Ale kto zagrałby rolę tej pianistki, która w 1971 roku, podczas ważnego i wirtuozerskiego koncertu w Wiedniu, przy owacyjnym przyjęciu publiczności - w jednej sekundzie... straciła słuch! Ingrid Fuziko Hemming urodziła się w Berlinie. Jej matką była japońska pianistka, a ojcem - Rosjanin wychowany w Szwecji . Był znanym architektem. Dzieciństwo i młodość spędziła w Japonii. Jej pierwszą nauczycielką była oczywiście matka. W Japonii zdobyła wszystko, co w owym czasie tamta kultura mogła jej zaoferować. Wyjechała na dalsze studia do Niemiec. Jej sztuka pianistyczna wykraczała poza znane wymiary tak w zakresie wirtuozerii jak i interpretacji. Po owym tragicznym w skutkach koncercie, po wielu komplikacjach wywołanych przez silne przeziębienie - Ingrid podjęła wielkie wyzwanie. Leczyła się w Szwecji, ćwiczyła, grała mentalnie. Zajęła się pedagogiką. W 1999 roku japońska telewizja NHK nadała film dokumentalny o pianistce. O jej życiu, zmaganiu się z choroba i fenomenalnych efektach pracy pedagogicznej. Japonia została poruszona. Na żądanie widzów - film został powtórzony a wkrótce powstał kolejny dokument. Ludzie domagali się koncertów, chcieli, by Ingrid znów dla nich grała. Fala entuzjazmu i popularności uskrzydliła pianistkę. Nagrała wówczas pierwszą płytę, którą sprzedano w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy. TO JEST WŁAŚNIE TA PŁYTA! Dziś jej dyskografia składa się z 9 pozycji. Artystka woli jednak pozostawać w cieniu i... ciszy. Astronomiczne honoraria przeznaczała na cele społeczne, wspierała ofiary wojen, angażowała się w ochronę zwierząt. Ale przede wszystkim - zachwyca, oczarowuje, zniewala i magnetyzuje swoją subtelną, pełną kolorów i odcieni grą na fortepianie. Jakże ona na nim... śpiewa! Jeden z krytyków napisał kiedyś, ze Ingrid Hemming urodziła się po to, by najpiękniej ze wszystkich ludzi zagrać Chopina i Liszta. Napisał tak, bo nie słyszał jej wcześniej. Jestem przekonany, że potwierdzą Państwo, iż Muzyka szczególnie sobie tę właśnie artystkę upodobała. Tekst alternatywny
Płyty SHM-CD do odtworzenia we wszystkich typach czytników CD oraz DVD. Gwarantują niespotykaną wcześniej analogową jakość brzmienia, odwzorowują wszystkie walory taśmy-matki. Zdaniem specjalistów - ten nośnik i ta technologia najlepiej - bo natywnie, przenosi na krążek CD wszystkie walory nagrania analogowego.

 

Razem z tą płytą inni Melomani kupowali: